Aktualności

O firmie

ICRO COATINGS, skrót od „Industrie Chimiche Riunite Orobie”. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1948 roku w Bergamo bezpośrednio po wojnie przez Carlo Moltrasio, pierwsze produkcje to żywica fenolowa, używana jako środek antykorozyjny oraz farby do metalu dla wojska.

W latach 50-tych podczas kolejnej fali rekonstrukcji i rozwoju gospodarczego, ICRO rozpoczęło produkcję lakierów do drewna pod marką Didoné. Od samego początku koncentrując się na tworzeniu wysokiej jakości powłok, inwestując w badania i technologię.

Lata 60-te i znaczny rozwój spowodowały, że znak Made in Italy był uznawany na całym świecie. ICRO zapoczątkowała eksport swoich produktów na pierwsze rynki zagraniczne do Jugosławii i Bułgarii. W tym czasie technologia poliestrowa rewolucjonizuje świat powłok do drewna, ICRO jest już jednym z liderów w branży i aby chronić swój dorobek, stworzyło i zarejestrowało markę ESTERLAC, specyficzną dla produktów poliestrowych.

Następne lata to rozbudowa zakładu produkcyjnego w Bergamo. Rozpoczyna się produkcja produktów w technologii UV, a lakiery poliuretanowe są cały czas modyfikowane i udoskonalane.

W 1992 roku nowe wymagania produkcyjne związane z rozwojem sprzedaży doprowadziły do strategicznej decyzji o budowie nowej fabryki w sercu włoskiego przemysłu meblarskiego w regionie Triveneto nieopodal Wenecji. ICRO Coatings w 1993 roku uzyskuje certyfikat ISO 9002 i jest pierwszą włoską firmą z sektora powłok do drewna, która uzyskała certyfikat.

Ogromne zaangażowanie w rozwój technologii przyjaznych dla środowiska znajduje odzwierciedlenie w 1995 roku poprzez wprowadzenie marki Vernice Sì dla produktów na bazie wody i produktów o wysokiej zawartości części stałych i niskiej emisji.

W 1998 roku w Chignolo d'Isola w prowincji Bergamo powstaje druga fabryka obsługująca klientów. W 2009 roku ICRO przejmuje hiszpańską firmę Fepyr i otwiera dwa biura w Walencji i Portugalii. Specjalny dział ICROTECH został stworzony w 2018 roku, specjalnie dla wszystkich wymagań związanych z malowaniem przemysłowym z powłokami metalowymi i lakierami do tworzyw sztucznych i kompozytów. Jednocześnie ICRO opracowuje ICROMIX kompletny system barwienia do produkcji wysokowydajnych emalii do różnych podłoży. Prawdziwe centrum kolorów, które pozwala ICRO i jej partnerom oferować wyjątkową włoską produkcję na wielu rynkach świata.

Dzięki całej technologii produktów przemysłowych ICRO narodziła się marka dedykowana do handlu detalicznego, panie Didonè. W 2019 roku, po około dwóch latach, zakończono prace nad powłokami Bio: wodorozcieńczalnymi i poliuretanowymi, które zostały sformułowane w imię zrównoważonego rozwoju. Nawet po ponad 70 latach działalności, sukces ICRO opiera się na głębokiej współpracy i wzajemnym zaufaniu z klientami, zbudowanymi na wysokiej jakości produktach, elastycznej organizacji oraz dużej i uznanej profesjonalnej rzetelności.

Produkty

Dystrybucja

Dystrybutor:

LEMIR Sp. z o. o. sp. k.

ul. Gromadzka 103
30-719 Kraków

tel/fax: +48 12 6560104
tel: +48 693289593
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wojciech Deraś tel: +48 603588459 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

ICROTECH Kamil Florczykowski

NIP: 6112420845

tel: + 48 504139840 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.